T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresi ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11 inci maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
Vali Seddar Yavuz, 6 Şubat depremleri sonrasında ağır hasar alarak yıkılan, hafif çelik ve betonarme olarak inşa edilmeye başlanan köy konutları ve çoklu kalıcı deprem konutlarında incelemelerde bulundu.
Vali YAVUZ’a incelemelerde; Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er, Yazıhan Kaymakamı Osman Kurt, Akçadağ Kaymakamı Adem Topaca, Doğanşehir Kaymakamı Mehmet Kılıç, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdür V. Cengiz Başer, İl AFAD Md. Ali Altındal, Yazıhan Belediye Başkanı Abdulvahap Göçer, Akçadağ Belediye Başkanı Hasan Ulutaş, Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram, eşlik etti.
Vali Seddar Yavuz ve beraberindeki heyet ilk olarak; Yazıhan Tecirli Mahallesindeki hafif çelik köy konutlarında incelemelerde bulundu. Ardından Hamidiye Mahallesinde yapımı devam eden hafif çelik köy konutları ve mahallenin su ihtiyacını karşılayacak su deposunda incelemelerde bulanarak basın açıklaması yaptı.
Program; Vali Seddar Yavuz’un, Akçadağ Aksaray Mahallesi, Şeyhler Mahallesi ve İlçe merkezindeki betonarme köy konutları ile çoklu kalıcı deprem konutlarının ve Ören Mahallesindeki Dünya Bankası Köy Konutları Projesi’nin incelenmesiyle devam etti. Daha sonra Vali YAVUZ; 2017 yılında meydana gelen askeri helikopter kazasında Şehit olan Jandarma Yarbay Songül Yakut’un kıymetli annesini ziyaret ederek hatırlarını sordu.
Vali Seddar Yavuz, Akçadağda ki incelemelerini tamamlamasının ardından, Doğanşehir’e geçerek Polat Mahallesinde vatandaşlarla selamlaşıp sorun ve taleplerini dinledikten sonra, mahallede inşası devam eden betonarme köy konutlarında incelemelerde bulundu. Akabinde ise İlçe Merkezi Vahap Küçük Meydanı’nda esnaflarla bir araya gelip sohbet ederek, programına hükümet konağı inşaatı incelemesiyle devam etti. Daha sonra yapımı tamamlanarak teslim edilen Birinci Etap TOKİ konutunda ikamet eden Asude Topal adlı vatandaşımıza misafir olan Vali Seddar Yavuz, güzel günlerde ağız tadı ile evlerinde oturmaları temennisinde bulundu.
Son olarak Altuntop Mahallesindeki çoklu deprem konutları inşaat alanını inceleyen Vali YAVUZ; bugünkü mesaimizi İlçelerimizde 6 Şubat Depremleri sonrasında ağır hasar alarak yıkılan köy konutları ve çoklu kalıcı konutlarımızın yeniden inşa edilmesi projelerine ayırdık. Devletimizin söz verdiği gibi konutlarımızın yükseldiğini görmek bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Yürütülen bütün projeleri yakinen takip ettiğimizi ve vatandaşlarımızın en kısa sürede güvenli sıcak yuvalarına kavuşturmak için büyük bir gayretle çalışacağımızı herkesin bilmesini isterim. Rabbim Devletimize zeval vermesin dedi.
Vali YAVUZ, Akçadağ Ören Mahallesinde geçirmiş oldukları trafik kazasında hayatlarını kaybeden Doğanşehir Çömlekobalı evlatlarımız Ada Yıldırım ve Zelal Yıldırım’ın ailesine taziye ziyaretinde bulunmasının ardından programını sonlandırdı.